Czechy,  Skalne miasto

Skalne miasto, Panna i Hvezda

To chyba jeszcze Broumovske Steny, chociaż nie jestem tego pewna, ale są to skały z całą pewnością.

Trasę można ustalić dowolnie, moja zajmuje ok 2h czystego trekkingu, ale z chodzeniem po skałach wychodzi dłużej. Dla zmotoryzowanych jest darmowy parking zaraz przy wejściu na szlak.

Pierwszym charakterystycznym punktem jest kaplica na skałach z gwiazdą, a gwiazda po czesku to hvezda. Kawałek dalej po lewej jest dlatego czeska chata, Chata Hvezda.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Przed wejściem na niebieski szlak jest tabliczka, która w wolnym tłumaczeniu, mówi o tym, że trzeba uważać, bo skały, bo wysoko, a śnieg może zalegać. Faktycznie, szlak jest ciekawie poprowadzony, a ścieżka nie jest oczywista.

Kolorowe skały

Magiczny las ze skałami zaprasza na eksploracje. Wszystko jest pięknie dzikie i wolne. Można trochę połazić po skałach, wejść wyżej i podziwiać panoramę na las i wioskę w oddali. Blok skalny jest całkiem wysoki, także trzeba być czujnym, tym bardziej, że niektóre dendrochwyty zostają w rękach.

Drzewo na skale

Naturalne i nieokrzesane labirynty skalne są najlepsze. Można samemu sprawdzić co kryje się w za zakrętem, czasem trzeba się wycofać, gdzieś przeskoczyć, zabawa jest świetna.

Tamtejszy las jest magiczny. Nie mam innego przymiotnika, on taki po prostu jest, gęsty, pełen kolorów, trochę za mgłą, a między drzewami skały, niektóre pokryte mchem.

Czeski magic forest

Panna to bardzo duże skupisko skał na wzniesieniu, w którym można się zaszyć. Jest tam nawet punkt widokowy z drewniana drabinka, są też ślepe uliczki i skalne zakamarki.

Do kaplicy z gwiazdą trzeba wrócić tą samą drogą, ale w tym przypadku, jest ona nadal zaskakująca.

Widoki ze szlaku czerwonego

Na prawo od kaplicy podążałam czerwonym szlakiem. Po tej stronie ścieżka jest jakby mniej dzika, nadal ciekawa ale już ładnie opisana, z barierkami i wydrążonymi stopniami w skale. Po przejściu leśnej ścieżki zaczynają się skały i punkty widokowe na Skalni divadlo i Supi hnizdo. Ścieżka prowadzi w górę, w dół, wąsko między skałami, przejściem pod głazem i skalnymi schodami na szczyt. Tereny ciekawe, na szlaku dużo się dzieje. Każdy punkt widokowy to bardzo ładne krajobrazy.

Z punktu widokowego na Supi hnizdo nie trzeba wracać tą samą drogą, na parking prowadzi także szlak zielony.

Też widoki ze szlaku

Czerwony szlak w Broumovskich Stenach ciągnie się jeszcze dosyć daleko, ale zwiedzanie można kontynuować z drugiej strony. O tym jak zdobyć skalną koronę napisałam tutaj.

Skalne miasto to pięknych i nieoczywistych miejsc, można się tu zaszyć na dłużej.

Znajdź inne trasy w kategorii skalne miasto.

K.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.