Czechy,  Skalne miasto

Skalne miasto, Dolni Adrspach

Dwie pętle

Wejście do skalnego miasta od strony Dolnego Adrspachu to popularna atrakcja turystyczna. Licznie przyjeżdżają tutaj wycieczki, ludzi jest zawsze sporo.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Infrastruktura sprzyja, do dyspozycji są tam ogromne parkingi, centrum informacyjne, przydrożne pamiątki i punkty z jedzeniem. Przy samym wejściu jest nawet stacja kolei, bez problemu można się tutaj dostać pociągiem. Wstęp jest płatny, parking też, ale tylko w sezonie.

Wąskie przejście między skałami

Trasa ma charakter spacerowy. Miejsce jest utrzymane w czystości, ścieżki są szerokie, proste i gładkie. Formacje skalne są opisane i zazwyczaj odgrodzone.

Trasę tworzą dwie pętle niebieska i zielona. Zielona prowadzi labiryntem między skałami. Momentami jest ciasno, do przejścia, ale słyszałam już o wycowach większych ludzi. Na zielonym szlaku są także wyższe punkty widokowe, skąd widać dalszą część skalnego miasta. Widoki są malownicze. Trasa ciekawa, aczkolwiek czułam się ograniczona zakazem wchodzenia na formacje skalne.

Formacje skalne

Druga, niebieska pętla, okrąża skalne jezioro. Jeden brzeg jest łagodny z mini plażą, a drugi ma charakter klifu. Na tym północnym, stromym wybrzeżu jest dobry punkt widokowy na całe jezioro. Ścieżka wokół, biegnie lasem także nie zawsze jest ono dobrze widoczne. Woda w skalnym jeziorze jest czysta i ma przepiękny lazurowy kolor, obowiązuje tam zakaz kąpieli, ale rybki pływają.

Skalne jezioro

Całość nie jest długa, to tylko wycinek skalnego miasta, z powodzeniem można połączyć dwie trasy. Tą z jeziorem zostawić na późniejsze popołudnie, a od rana wybrać się w trochę dłuższą i bardziej dynamiczną trasę. Opisałam ją w poście Skalne miasto, Dolni Teplice

Jeżeli spodobało Ci się czeskie skalne miasto i chcesz odkryć je bardziej, koniecznie sprawdź posty

Skalne miasto, Koruna

Skalne miasto, wieża na Capie i ruiny zamku

Wszystkie posty z opisem trekkingów po skałach, nie tylko w Czechach, przypisane są do kategorii skalne miasto. Możesz je filtrować używając głównego menu.

K.

Podaj dalej!
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *