Góry,  Góry Stołowe,  Korona Gór Polski,  Polska,  Skalne miasto

Góry Stołowe, Szczeliniec Wielki

Labirynt skalny

Szczeliniec Wileki (919 m n.p.m.) to najwyższy szczyt w Górach Stołowych, wchodzi zatem na listę szczytów  Korony Gór Polski.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Wejście na szlak jest w miejscowości Karłów, tam też można zostawić samochód. Parking zanjduje się tuż pod wejściem, teren jest prywatny, więc pobierana jest opłata w sezonie 10pln, poza sezonem 5pln. Wstęp jest płatny od wysokości schroniska. Aktualne ceny, terminy i inne informacje można znaleźć na stronie  Parku Narodowego Gór Stołowych.

Formacja skalna w Górach Stołowych

Na początku szlak to po prostu schody, które ciągną całkiem długo. Schody są metalowe i kiedy zalega na nich trochę śniegu (poza sezonem), bardzo śliskie. Przejście tego szlaku kwalifikuje się raczej do bardziej dynamicznego spaceru, z powodzeniem można zabierać dzieci nawet te najmniejsze.

Skały na szlaku

Mniej więcej w połowie całej pętli znajduje się schronisko a zaraz obok są budki z różnościami. Jest to także miejsce, gdzie można podziwiać przepiękne widoki na Góry Stołowe.

Zaraz za schroniskiem znajduje się kasa, gdzie można kupić bilet wstępu aby kontynuować wycieczkę. Opłata jest pobierana tylko w sezonie.

Skalna ścieżka

Ścieżka prowadzi między skałami. Niektóre skały przypominają kształtem jakieś rzeczy lub stworzenia z życia codziennego. Takie formacje są opisane i można sprawdzić swoją wyobraźnię w tym zakresie, bywa różnie.

Skały na szlaku

Ścieżka prowadzi między skałami. Niektóre skały przypominają kształtem jakieś rzeczy lub stworzenia z życia codziennego. Takie formacje są opisane i można sprawdzić swoją wyobraźnię w tym zakresie, bywa różnie. Trasę zaznaczyłam na mapce.
Wyjście na Szczeliniec Wielki to wspaniały punkt widokowy z dużą ekspozycją. Spacer czerwonym szlakiem jest zatem różnorodny od schodów przez las, przeciskanie się między skałami po punkty widokowe wysoko na szczecie skały.

Góry Stołowe to jednak nie tylko Szczeliniec Wielki, są jednak na tyle mało rozległe, że można w jednym dniu odwiedzić dwa miejsca. Polecam inne posty o Górach Stołowych.

Góry Stołowe, Błędne Skały

Góry Stołowe, Białe Skały

K.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.