Czechy,  Dodatkowe atrakcje,  Góry,  Masyw Śnieżnika

Ścieżka w obłokach

Ścieżka w obłokach to atrakcja na Masywie Śnieżnika w Dolni Morava. Znajduje się po czeskiej stronie, ale bardzo blisko przejścia granicznego PL-CZ w Boboszowie. Metalowo – drewniana konstrukcja wznosi się na 50 m i jest genialnym punktem widokowym.

Metalowo drewniana konstrukcja

W przypadku wietrznej pogody jest to dosłownie spacer w chmurach, które co jakiś czas schodzą nisko, żeby później zostać przewiane i odsłonić wspaniałe widoki. Na samej górze drewnianej element podłogi został zastąpiony siatką, po której także można chodzić. Efekt jest warty uwagi.

Siatka na wysokości 50m
Siatka na wysokości 50m

Konstrukcja jest także ciekawa pod kątem architektury, wykorzystanych materiałów do budowy. Więcej można się dowiedzieć z tablic informacyjnych. Mniej więcej w połowie jest tunel z siatki, którym można się przemieścić i ściąć trochę normalnej drogi, a z samej góry można zjechać krętą całkiem szybką zjeżdżalnią.

Na konstrukcję można dotrzeć na wiele sposobów. Polecam wpleść tę atrakcję w plan trekkingu.

Moje propozycje:

Można również skorzystać z kolejki linowej z krzesełkami, wjechać i zjechać w przysłowiowych japonkach. Krzesełka mają też specjalne haki na zaczepienie wózka dziecięcego.

Widok z konstrukcji

W sezonie letnim organizowane są u różne imprezy, także wyścigi rowerowe downhill. Wszystko można śledzić na stronie tutaj. Na górze stoją oczywiście budki z jedzeniem i piwem. Niedaleko jest też restauracja.

Samochód można zostawić na parkingu na wzgórzu nad główną drogą, zaraz obok kolejki linowej. Parking jest darmowy, przynajmniej do czasu pisania tego tekstu.

Kolejny widok

Wszystkie opisane atrakcje i udogodnienia są płatne w pakiecie lub oddzielnie. W kasie można zapłacić kartą. Panie raczej rozumieją po polsku. Aktualny cennik powinien być na stronie ścieżki w obłoczkach. O zjeździe ze zjeżdżali trzeba wspomnieć wcześniej, bo już po wejściu na konstrukcje, do góry płatność tylko czeskimi koronami.

Polecam bar z jedzeniem przy kasie, tanio i smacznie. Szczególnie typowe czeskie potrawy knedliczki z gulaszem lub na słodko z jagodami albo smażony ser. Niedaleko jest też sklep sportowy, bankomat i hotel. Infrastruktura sprzyja spędzeniu tam dłuższej chwili, nieopodal jest też plac zabaw dla dzieci, ścieżka edukacyjna, drewniane rzeźby, inne bary, tor saneczkowy, trampoliny i nie pamiętam co jeszcze.

K.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *